כתובת: עלי-זהב בכניסה לאזור התעשייה

רכיבה טיפולית על סוסים

הקשר המרתק בין הסוסים לבני האדם ידוע עוד מימי קדם כאשר בני האדם החלו לביית את הסוס ולהשתמש בו למטרות השונות. בהדרגה גילו שהסוס תורם לאדם גם תרומה ערכית וחשובה לנפשו. ובעקבות כך, נולד התחום התרפויטי המרתק – רכיבה טיפולית על סוסים. חוות הזהב היא חוות סוסים בשומרון, ומציעה לתושבים הגרים בקרבת מקום, כמו ביישובים- אריאל, שערי תקווה ועלי זהב, רכיבה טיפולית ורכיבה ספורטיבית באווירה משפחתית ובהשגחתם של מדריכים מוסמכים.

רכיבה טיפולית על סוסים – למי זה מתאים?

רכיבה טיפולית על סוסים היא כלי טיפולי נהדר ומשמעותי שיתרום רבות למטרות הבאות:

  • הפחתת מתח וחרדה – חרדה ומתח היא מנת חלקם של כולם, כאשר ישנם אנשים הרגישים לכך יותר ומתקשים להירגע בכוחות עצמם. יתרה מזאת, ילדים הסובלים מחרדה וממתח בעקבות רגישות נפשית או מכורח המציאות, חסרים את הוויסות הרגשי המתפתח במהלך החיים ומאפיין מבוגרים. רכיבה טיפולית תורמת מאוד מבחינת אספקט זה.
  • חיזוק היכולות המוטוריות ושיפור היציבה – רכיבה תורמת מאוד לחיזוק שרירי הגוף ובעקבות כך תורמת לשיפור היכולות המוטוריות ויציבת הגוף. לכן, רכיבה טיפולית בשומרון, המאושרת בידי רופא, תסייע בהצלחה לנכים, ילדים בשלבי התפתחות שונים ועוד.
  • חיזוק הערך והביטחון העצמי – האדם יוצר עם הסוס קשר שאינו מילולי. קשר כזה יחד עם מטפל בסביבה תומכת שאינה שיפוטית, מאפשרת לאדם לעבד תחושות, חוויות ורגשות שליליים, לפתח מודעות עצמית ולחזק את יכולותיו ובהדרגה גם את ביטחונו העצמי.

פלאי הרכיבה – רכיבה טיפולית על סוסים

רכיבה על סוס בסביבה הטבעית הנעימה מאפשרת למטופל ליהנות ולהירגע במסגרת טיפולית ייחודית למדי. הקשר הנוצר עם הסוס הינו קשר מיוחד למדיי ובלתי תלוי, בשונה מקשרים עם אנשים. כך המטופל נהנה ממגע, חום בסביבה רגישה המספקת לו תחושות הכלה, קבלה וביטחון. ילד הזקוק לחיזוקים ושיקופים רבים יותר ממבוגר, נהנה מכך שהסוס מגיב אליו ומאפשר לו להיות הוא. התקשורת הלא מילולית מאפשרת למטופל מרחב בטוח ופחות מאיים המאפשר למטופל להיפתח וליצור קשר מוצלח עם הסוס ועם המטפל. מלבד התרומה הפסיכולוגית, לסוס ישנן תרומות באספקט הפיזי ולכן רכיבה על סוסים תאפשר למטופל לחזק ולשפר את כושרם הגופני.

רכיבה טיפולית על סוסים המלצה

על רכיבה טיפולית על סוסים, רכיבה ספורטיבית ועוד

מעוניינים לקחת חלק ברכיבה ספורטיבית? מתעניינים בכל הקשור אל רכיבה טיפולית על סוסים? ברצונכם להשתתף בטיולי רכיבה במערב השומרון? תוכלו לקבל מענה מרשים זה אצל "חוות זהב". חוות סוסים זו הוקמה בשנת 2000 ביישוב עלי זהב שבמערב השומרון. בהמשך, הפכה חווה זו למרכז לרכיבה ספורטיבית וטיפולית; מרכז אותו מנהל ניסים לב. כדי להיחשף לדרכי הטיפול הרגשי והפיזי המתקדם ביותר, כמו גם לקחת חלק בטיולי רכיבה ייחודיים למבוגרים, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם "חוות זהב".

 

מתמודדים עם אתגרים מוטוריים או סובלים מהפרעות קשב? מתעניינים בלימודי רכיבה? אוהבים את הארץ וברצונכם להכיר אזורים נוספים לאורכה ולרוחבה? חוות הסוסים בניהולו של ניסים לב מציעה לכם את המענה המרשים הבא:

רכיבה טיפולית – רכיבה טיפולית על סוסים משמשת בתור מענה מקצועי ואיכותי עבור ילדים, בני נוער ומבוגרים. לאורך השנים האחרונות, הולכת וגוברת ההבנה כי ילדים ומבוגרים כאחד מתמודדים עם קשיים רגשיים ופיזיים; קשיים המשפיעים על חיי היום-יום שלהם. כדי להתגבר על אתגרים אלו, מומלץ לפנות אל "חוות זהב" – כאשר קופות החולים השונות מכירות בשיטת טיפול זו.

רכיבה ספורטיבית – בין אם מדובר ברכיבה המערבית הקלאסית או שמא מדובר ברכיבה האנגלית האירופאית, במסגרת חוויה ייחודית זו תיקחו חלק בלימודי רכיבה אמנותית, קפיצות מכשולים וכן הלאה. כך, תיצרו זיכרונות חדשים וכמובן – תלמדו רבות על עצמכם והחוזק הפנימי שלכם.

טיולי רכיבה – טיולי הרכיבה אותה מציעה "חוות זהב" הינם מעשירים ובלתי נשכחים. אם אתם מתעניינים בטיולים בעלי ערך מוסף, אתם מוזמנים לפנות לחוות סוסים זו – כמו גם לבקר באתרים השונים הסובבים אותה. החל מתל צרדה, דיר סמען, נחל שילה ועוד – אין ספק שחוויה זו תלווה אתכם עוד שנים רבות.

 

לרכוש כלים בעלי ערך רב עם רכיבה טיפולית על סוסים

החל מפיתוח יכולות הריכוז והסבלנות, בניית יחסים בין אישיים תקינים, שיפור היכולות המוטוריות ועד השתתפות בטיולי רכיבה – כדי לרכוש כלים חשובים חיים, אתם מוזמנים לפנות אל "חוות זהב".

רכיבה טיפולית על סוסים בשומרון

רכיבה טיפולית למבוגרים

רכיבה טיפולית למבוגרים ולילדים תסייע להם להתמודד עם האתגרים הפיזיים והרגשיים שלהם – על הצד הטוב ביותר. לאורך השנים האחרונות, הולכת וגוברת המודעות בכל הקשור אל הרכיבה הטיפולית ויתרונותיה. מתמודדים עם לקויות למידה או הפרעות קשב? סובלים מנכויות או מבעיות מוטוריות? כך או כך, כדי שתוכלו גם אתם לרכוש כלים לחיים, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל "חוות הזהב". החווה הוקמה בשנת 2000 בישוב עלי זהב שבמערב השומרון. מעבר לכך, צוות המומחים של החווה מציעים מענה מקצועי ומרשים. בין אם על ידי רכיבה מערבית או אנגלית – נשמח לעמוד לרשותכם.

 

יתרונותיה של רכיבה טיפולית למבוגרים

כיום, יותר ויותר אנשים מבינים כי הם אינם צריכים להתמודד לבד עם הקשיים הרגשיים והפיזיים שלהם, להיפך. למעשה, כדי שיוכלו להתגבר על אתגרים אלו על הצד הטוב ביותר, חשוב ביותר לקבל את הטיפול המקצועי והרלוונטי לצרכיהם. בין אם מדובר בלקויות למידה, הפרעות קשב, בעיות מוטוריות, נכויות שונות או שמא מדובר בבעיות רגשיות או פיזיות אחרות, מומלץ לקבל את הסיוע הדרוש – ובהקדם.

חשוב לציין כי לא רק ילדים מתמודדים עם אתגרים אלו, אלא גם מבוגרים – כאשר ההשלכות לקשיים אלו באות לידי ביטוי בשלל ההיבטים היום-יומיים. החל מהעבודה, החברים, בני הזוג וכן הלאה – במקום להסתיר את הקשיים עומד בפניכם פתרון מומלץ: רכיבה טיפולית למבוגרים.

יתרונותיה של רכיבה טיפולית למבוגרים הם רבים:

  • הורדת רמת המתח והחרדה
  • בניית האמון העצמי כמו גם האמון באחרים
  • פיתוח המיומנויות הנלמדות וחיזוקן
  • ועוד.

בהתאם, כדי שתוכלו גם אתם לרכוש כלים חשובים אלו ולשמר אותם, יש לחפש אחר החווה הטיפולית – ולהסתייע במענה המקצועי שלה.

 

מענה מקצועי ורכיבה טיפולית למבוגרים באווירה משפחתית

מעוניינים לפתח את המשמעת העצמית שלכם? לחזק את רמת הסיבולת הגופנית? או שמא מבקשים להתמודד נכון עם הקשיים הרגשיים שלכם? במקרים אלו ואחרים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם "חוות הזהב". הרכיבה בחווה מתבצעת באופן פרטני וקבוצתי – ובאווירה משפחתית. כמו כן, במידה ותרצו לצאת לטיול רכיבה בסביבת החווה, תוכלו לבקר במגוון אתרים ועתיקת כדוגמת תל צרדה, נחל שילה, דיר סמען וכן הלאה.

רכיבה טיפולית על סוסים לילדים

חוות סוסים טיפולית

בזכות יצירת קשר עם חוות סוסים טיפולית, המטופלים יקבלו את המענה המקצועי הדרוש עבורם. החל מהתמודדות עם קשיים רגשיים, קשיים פיזיים, לקויות למידה, בעיות מוטוריות ועד נכויות שונות – על ידי רכיבה טיפולית ניתן יהיה לרכוש את הכלים המשמעותיים ביותר להמשך הדרך. לשם קבלת הסיוע הרלוונטי, אתם מוזמנים לפנות אל "חוות זהב", המקום בו האדם והטבע מתחברים. בין אם על ידי רכיבה אנגלית ובין אם על ידי רכיבה מערבית, צוות המומחים של החווה יסייעו למשתתפים באופן המקצועי, הקשוב והסבלני ביותר.

 

חוות סוסים טיפולית: דגשים שונים

כיום, הולכת וגוברת המודעות בכל הנוגע לטיפול בהיבטים פיזיים ורגשיים כאחד; מודעות הבאה לידי ביטוי, בין היתר, במגוון שיטות הטיפול העומדות בפני האנשים המבקשים עזרה. אחת מדרכים אלו כוללת, לדוגמא, רכיבה טיפולית. משמעותה של שיטת טיפול זו הינה טיפול באמצעות בעלי חיים. מתמודדים עם אתגרים פיזיים או רגשיים? סובלים מלקויות למידה והפרעות קשב? או שמא אתם מחפשים סיוע בכל הנוגע לבעיות מוטוריות? כך או כך, כדי להתחיל בתהליך העבודה, מומלץ לפנות אל חוות סוסים טיפולית.

נדגיש כי מענה מקצועי זה הופך, בשנים האחרונות, לאחת מדרכי הטיפול המומלצות ברחבי העולם בכלל – ובארץ בפרט. אין זו הפתעה, בייחוד לאור יתרונותיה הרבים של הרכיבה הטיפולית בחוות הסוסים. החל מהנחלתה של משמעת אצל המטופלים, שיפור יכולות התקשורת לאור ביסוס האמון בין המטופל לבין הסוס ועד יצירת זמן איכות עם האנשים הקרובים לכם ביותר.

 

חשיבותה של רכיבה בחוות סוסים טיפולית

חשיבותה של רכיבה טיפולית הינה רבה – והשלכותיה החיוביות נושאות פרי. מעוניינים גם אתם לקבל מענה ולגבור על הקשיים הפיזיים והרגשיים שלכם? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם "חוות הזהב", הממוקמת בכניסה לעלי זהב. צוות המומחים ישמח לענות על כל שאלה ופניה. במקביל לכל זאת, תוכלו ליהנות מטיולי רכיבה מהנים בסביבתה של החווה – החל מדיר סמען, תל צרדה, נחל שילה, דיר קלעה ועוד.

 

אפשר
לעזור?

לקביעת פגישה במהירות מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם

לקביעת פגישה במהירות מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם

קידום ובניית אתרים קידום ובניית אתרים