כתובת: עלי-זהב בכניסה לאזור התעשייה

חוות הזהב

ביישוב עלי זהב, בקרבת היישובים שערי תקווה ואריאל, נמצאת חוות סוסים קסומה ומיוחדת, חוות הזהב, המציעה רכיבה טיפולית בשומרון. החווה מציעה לרוכביה רכיבה באווירה משפחתית ואינטימית עם מדריכי רכיבה מנוסים, מקצוענים ואמפתיים בנופי השומרון היפהפיים. בנוסף, המטופלים בקופות החולים לאומית ומאוחדת ייהנו מהסדר מסובסד שיאפשר להם ליהנות מטיפולים במחירים משתלמים למדיי.

חוות הזהב – למי זה מתאים?

חוות הזהב הינה חוות סוסים בשומרון המאפשרת לרוכבים ליהנות מרכיבה טיפולית המומלצת מאוד עבור הקבוצות הבאות:

  • ילדים – ילדים נמצאים בשלבי התפתחות פיזיים ונפשיים. הרכיבה הטיפולית תתרום באופן משמעותי לכך. רכיבה משפרת, מחזקת ומייצבת את שרירי הגוף, שיווי המשקל והכושר הגופני. ילדים הנמצאים בשלבי גדילה וצמיחה יוכלו לחזק את גופם באופן ניכר ולהימנע מהשלכות פיזיות להמשך חייהם, כמו עקמת ועוד. מבחינה פסיכולוגית, ילדים מתקשים להתבטא באופן מילולי ועשויים להרגיש מאוימים בטיפול פסיכולוגי רגיל המתבצע בקליניקה של המטפל. סביבת הטבע תאפשר לילד להיפתח, להרגיש בנוח וליצור קשר משמעותי עם הסוס בסביבה מכילה.
  • מתבגרים ונוער בסיכון – נוער בסיכון מוגדר כנוער הנמצא במצב משפחתי או סביבתי אשר עשוי לסכן אותו. בדרך כלל הילדים או המתבגרים עשויים לסבול מהתפרצויות זעם, מחוסר-ביטחון עצמי או בסביבתם ועוד. טיפול בקליניקה עשוי לעורר בהם כעסים רבים והתגרויות במטפל ובמשפחתם. רכיבה טיפולית מתרחשת בסביבה שונה וייחודית אשר תאפשר למתבגר לחוש בנוח בסביבה שאינה שיפוטית, אלא סביבה תומכת ומבינה ובה הוא יוכל ליצור קשר מיוחד עם המטפל ועם הסוס שיתרום לו באופן משמעותי.

הצצה היסטורית על הסוס, בקצרה

לסוסים תרומה חשובה ומשמעותית לאיכות חיינו. בתקופות קדומות יותר, האדם ביית את הסוס והוא שימש אותו ככלי תחבורה מרכזי שאפשר לו לעבור ממקום למקום באמצעות רכיבה. לפני המצאת הקיטור, הסוס הוביל כרכרות ועגלות. הסוסים שימשו את האנשים גם לצורך רכיבה קרבית. חיל הפרשים היה מהחילות החשובים ביותר בתפקידי הלחימה השונים. כיום, קיימים עדיין חילות פרשים, גם בישראל, המשמשים את המשטרה. בהמשך, הסוס נהייה למרכזי גם בעולם הספורט והחלו להשתמש בו לצורך מרוצי סוסים ותחרויות רכיבה אמנותית ועוד.

אנקדוטה מעניינת היא שבעבר סוסים שימשו את בני האדם לחליבה, כלומר אנשים נהגו לשתות חלב סוסים.

אפשר
לעזור?

לקביעת פגישה במהירות מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם

לקביעת פגישה במהירות מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם

קידום ובניית אתרים קידום ובניית אתרים